Přístupový systém DOMOVNÍK

Přístupový “čipový” systém pro bytové domy DOMOVNÍK

Mějte přístupy pod kontrolou

Objekty zpřístupníte jen oprávněným osobám. Sami si rozhodněte, kam kdo může vstupovat

Jedno identifikační médium namísto svazku klíčů

Jedno médium využíváte pro identifikaci na všech přístupových místech. Ztracenému médiu lehce zrůšíte přístupová práva.

domecky-bytovy-dum

 


Výhody systému

certifikát

  • DOMOVNÍK nepustí cizí osoby do Vašeho domu
  • Váš domov bude bezpečnější
  • Ovládání je maximálně vhodné i pro handicapované osoby
  • Instalaci zvládnete sami
  • Ztracený přístupový klíč snadno zablokujete i nahradíte
  • Sami určíte kdo smí vstupovat do domu
  • Kdykoliv můžete libovolně navyšovat počet kontrolovaných vstupů

   cop

Schéma fungování

hlavni-vchodHlavní vchod
Vstup pomocí elegantních bezkontaktních médií (k otevření dveří stačí přiblížení ke čtecímu místu) nebo odolných kontaktních čipů. Zamezte volnému kopírování klíčů, mějte přehled o vlastnících vstupních médií.

Signalizace nezavřených dveří (zvukově ohlásí či připomene nutnost zavření dveří, případně vyhlásí poplach)

Bezproblémová spolupráce s libovolnými domácími telefony (funkce vzdáleného otevírání dveří pomocí dom. telefonu zůstává plně zachována)

Prostor schránek pouze pro poštovní doručovatele. Zamezte tomu, aby se Vám pošťák či kdokoli, kdo případně získá jeho médium, toulal nekontrolovatelně po domě.

sklepyVstup do prostoru sklepů může mít jen ten, kdo sklep vlastní či má v pronájmu.

garazeVjezd do garáží
Máte v garáži nezvané parkující? Potřebujete závoru, vrata na dálkové ovládání, výsuvné kolíky pro ochranu parkovacích míst?

vytahyVýtahy
Setkali jste se s nájemníky, kteří odmítají platit poplatek za provoz výtahu a přesto s ním jezdí? Pokud potřebujete omezit používání výtahu jen pro zvolené uživatele, velmi jednoduše to nastavíte v programu.

vedlejsi vchodMonitoring zadních či vedlejších vchodů

schema domovnik

Příklady realizací


razitko avarisZkušenosti našich zákazníků:

“Vážená paní Pohanková,
dovolte mi, jako předsedovi Společenství domu V Průčelí 1654/2 poděkovat touto cestou všem Vašim pracovníkům, jako i pracovníkům kooperujících firem při instalaci bezpečnostních prvků na našem domě.
Jedná se především o pana Šaroch, Romofa, Kučeru a jejich spolupracovníky, kteří svými odbornými dovednostmi a přístupem k obyvatelům domu přispěli k hladkému průběhu prováděných instalací v našem domě.
Osobně oceňuji jejich lidský přístup k seniorům a maminkám s kočárky, kdy při ztížených podmínkách průchodnosti chodeb v době instalace bezpečnostních prvků, jim byli nápomocní.Budete-li mít možnost, vyslovte všem zúčastněným, Vašim spolupracovníkům, naše poděkování.”

Ing. Prokopovič,
předseda družstva
Společenství domu V Průčelí

“V červenci letošního roku jsme se jako Společenství vlastníků rozhodli, poté, co nám byly vykradeny sklepy, že si necháme vyměnit staré vchodové dveře za nové plastové, s otevíráním na čipy. Dveře nám dodala firma DECRO a pak jsme dostali kontakt na firmu AVARIS, s.r.o., která nám dodala elektroniku otevírání dveří včetně čipů. Vlastníci jsou velice spokojení a tímto bychom chtěli poděkovat firmě AVARIS, s.r.o. a hlavně lidem, kteří se na realizaci zakázky podíleli, především za jejich ochotu, spolehlivost, korektnost, kvalitu i cenově výhodnou nabídku. Od montáže dveří s elektronickým otevíráním se již nestává, že by v domě nocovali bezdomovci, nedochází k drobným krádežím apod., jak se tomu stávalo dříve.Z výše uvedených důvodů doporučujeme firmu AVARIS, s.r.o jako spolehlivého a seriózního partnera pro případnou spolupráci s dalšími partnery.”

Jan Kubák,
předseda
Společenství vlastníků U Svobodárny


Komponenty

Čtecí terminál

Je umístěn u vstupu. Například na vnitřním skle vstupních dveří. Je dodáván vtag provedení:

  • bezkontaktní média
  • kontaktní čipy
  • dálkové ovladače

Elektronika terminálu může být zabudována v kovovém štítku, v modulu TANGO nebo GEWISS. Terminály mají optickou i zvukovou signalizaci.

Řídící jednotka

ridicijednotka

Jedná se o základní část přístupového systému, která kontroluje oprávněnost ke vstupu.

  • v provedení zaznamenávající veškeré průchody uživatelů
  • zjednodušená verze bez evidence

Jelikož je systém DOMOVNÍK konstruován především s důrazem na variabilitu použití, jedná se o stavebnicový systém, který se vždy přizpůsobí požadavkům konkrétního uživatele.

Řídící elektronika je umístěna v kovovém uzamykatelném boxu, který je vhodné vždy umístit v chráněné části objektu v maximální vzdálenosti 10 metrů od čtecího terminálu.

Identifikační média

Každému uživateli v zásadě stačí vždy jen jedno identifikační médium, které využije

standardni privesky

k identifikaci na všech místech vybavených elektronikou DOMOVNÍK s tím, že mu pro konkrétní místa mohou být přidělena různá přístupová práva.

  • Identifikační karty – na přání lze potisknout jakýmkoliv motivem, jednostranně i oboustranně
  • Přívěsky – mnoho různých provedení

 


Vyhodnocovací program ADSP Loader

Databázi uživatelů a jejich přístupových práv spravuje SW ADSP Loader. Instalace, přidávání a údržba databází uživetelů je velmi snadná. Lze zde vést současně neomezené množství seznamů pro konkrétní řídící elektroniky (resp. pro konkrétní vstupní místa). Dále nabízí možnost individuálního nastavení délky sepnutí relé a tisk seznamů.

personifikatorpersonifikator