Historie společnosti

Jsme společnost zabývající se vývojem a výrobou elektronických identifikačních systémů. Sortiment vlastních výrobků se snažíme dynamicky doplňovat celou řadou mechanických i elektronických příslušenství i samostatnými zajímavými systémy. V neposlední řadě klientům poskytujeme odborné poradenství v oblasti zabezpečení.

2011

Dvě jedničky v letopočtu jsou tou správnou symbolikou tohoto roku. Za toto období zaznamenala společnost rekordní nárůst pozitivních ohlasů od klientů. Zákazníci často chválili zejména osobní přístup pracovníků firmy i kvalitu poskytovaných produktů a služeb. Vše, na čem si společnost navzdory mnohým překážkám vždy zakládala, bylo právě v tomto roce maximálně hodnoceno. Na trh byl oficiálně uveden systém KOScare pro evidenci terénní zdravotnické služby. V rámci snahy o oddělení vývojových a výrobních činností od obchodních aktivit se do přímé spolupráce zapojila partnerská společnost DOBRÁ AGENTURA, s.r.o.

2010

Pro podporu uživatelů systému Active Guard byla spuštěna služba pro vzdálenou správu a monitoring obchůzek s názvem „Spravuji“. V tomto roce se majetkově osamostatnila společnost AVARIS SLOVAKIA. Jednatelka AVARIS, s.r.o. byla jmenována viceprezidentkou Českého klubu bezpečnostních služeb. V druhé polovině roku byl spuštěn prodej systému DOMOVNÍK. Společnost se opětovně stala členem AGA.

2009

Na počátku tohoto roku společnost získala výhradní obchodní zastoupení obchůzkového systému v reálném čase pro Českou republiku Active Guard. V závěru roku byl zahájen provoz e-shopu. Sortiment docházkových a přístupových systémů byl doplněn o biometrickou identifikaci.

2008

V průběhu celého roku byly klientům za každou objednávku rozdávány hodnotné dárky. Členům oborových asociací a klubů byly poskytovány slevy. Pro podporu zákazníků byla zprovozněna služba „Oprava z domu do domu“. V rámci obchůzkového systému byla zprovozněna aplikace „WSOK E-mail klient“. V rámci zákaznické podpory vzniká projekt „Dobrá bezpečnostní agentura“.

2007

„Sedmičkový“ rok byl pro společnost příznivý. Především se vrátila řada zákazníků „přeběhlíků“, kteří v minulosti odešli „na zkušenou do světa“, ale rádi se vrátili zpět k osvědčeným kvalitním produktům a službám. Z několikaleté nenápadné pozice se společnost vrátila do aktivního světa. Aby svým klientům, v tomto případě bezpečnostním agenturám, byla firma ještě blíže a mohla lépe reagovat na jejich potřeby, stala se řádným členem profesního sdružení Český klub bezpečnostních služeb.

2006

Tento rok byl zaměřený především na maximální zkvalitnění poskytovaných služeb v oblasti servisu i zákaznické a obchodní podpory a dokončení vývoje novinek. Byla rozšířena síť autorizovaných montážních a distributorských firem v ČR i SR. Na podzim došlo k výraznému doplnění sortimentu. Stávající produkty získaly novou image a byly doplněny o novou řadu docházkových a přístupových systémů s názvem UNIgate a SCHOOLgate. Změna nastala také v logu společnosti.

2005

Nárůst zájmu o přístupové systémy pro kontrolu pracovníků na stavbách přinesl propracování souvisejících služeb do úrovně fullservice. Globálně byl rok 2005 především vývojovým obdobím v oblasti zakázkových projektů včetně přípravy vlastních novinek pro následující rok. Zásadní změnou byla v polovině roku změna sídla společnosti.

2004

S novým rokem vstoupily nové systémy do nabídky. Mezi novinkami byl autonomní přístupový systém COP, GSM modul pro dálkový přenos obchůzek a systémová integrace DomiNet. Díky nárůstu o produkty a služby na Slovensku byla zahájena práce AVARIS SLOVAKIA, s.r.o. v Malackách v SR.

2003

Rok 2003 byl zaměřen především na problematiku vývoje zabezpečení nájemních a bytových domů.

2002

Tento rok nebyl zahájen jen změnou jména, ale i intenzívním vývojem zcela nových, modernizovaných produktů stávajícího prodejního sortimentu. Bohužel i přes veškerou snahu o poskytování aktuálních informací, stále zůstávaly subjekty, kterým informace o organizačních změnách nedorazily včas a této situace mnohdy zneužili obchodní soupeři podáváním zkreslených či upravených informací, většinou za účelem vlastního prospěchu. Svým zákazníkům však byla společnost nadále k dispozici a to v novém „kabátě“, který, což bylo hlavním přínosem reorganizace, byl kvalitnější než ten původní.

2001

Převratným a bouřlivým rokem především v organizační struktuře se stal rok 2001, kdy blesková, neplánovaná i když nevyhnutelná změna majetkových podílů přinesla změny ve vedení společnosti i změnu obchodního názvu z TOMST, s.r.o. na AVARIS, s.r.o.

2000

Hlavní firemní událostí roku byl vedle velkého úspěchu na veletrhu Pragoalarm, který se v tomto roce řadil mezi významné a vyhledávané akce, přechod od sdružení fyzických osob na právnickou osobu.

1999

Díky obchodním úspěchům se rozvíjely další aktivity – především zakázková výroba. Začátek roku 1999 přinesl jmenování oficiálním ASD partnerem Dallas Semiconductors USA. Titul se uděluje společnostem, které zásadním způsobem přispívají k rozvoji kontaktní identifikační technologie iButton. V druhé polovině roku byl na trh uveden přístupový a docházkový systém TLD.

1995 – 1998

Počátky společnosti AVARIS, s.r.o. (původně TOMST, s.r.o.) sahají do roku 1995 (původní právní forma – fyzická osoba). Postupně v rámci působení ve formě sdružení fyzických osob byla zahájena produkce prvního vlastního elektronického Kontrolního systému P.E.S., sloužícího ke kontrole obchůzkové činnosti strážní služby.

o-spolecnosti

Environmentalni politika společnosti (pdf)